O nas

Cześć!

Zastanawiałeś się kiedykolwiek jak można połączyć dwie skrajne dziedziny jakimi są medycyna i sztuka? Ja nie musiałem. Ja to zrobiłem!

Tak samo jak Ty spędziłem wiele godzin na nauce w czasie studiów lekarskich oraz do LEKu. Odkąd sięgam pamięcią moją pasją (oprócz medycyny oczywiście) było rysowanie. Połączyłem dwa końce nitki i znalazłem najlepszy sposób na szybkie, łatwe i proste zapamiętywanie trudnych zagadnień. Zacząłem tworzyć mnemografiki.

Z czasem w mojej głowie zrodziło się jedno małe pytanie: dlaczego nie podzielę się swoimi rysunkami z innymi?

I tak oto powstał LEKki Kurs 🙂

Projekt LEKkiego Kursu realizuję już od 5 lat. Razem ze mną tworzyło go kilkaset osób: młodzi lekarze, studenci medycyny, specjaliści, wykładowcy, uzdolnieni plastycznie medycy, graficy, studenci ASP i programiści.  Przez te lata zawsze powtarzałem, że „LEKki Kurs zmienia się dla Was”. Dlatego jestem dumny z tego, że teraz mogę przedstawić Ci LEKki Kurs 2.0

Druga wersja kursu powstała po analizie rynku e-learningowego w Polsce i za granicą. Przed wyznaczeniem metodyki nauczania i przebudową platformy przeczytałem wiele badań naukowych dotyczących nowoczesnych metod i najbardziej efektywnych sposobów nauki.

W pierwszym projekcie skupiłem się na haśle: „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów” i dlatego stworzyłem kurs oparty na grafikach. W wersji 2.0 poszedłem o krok dalej.

Na świecie obecnie wymienia się 3 podstawowe systemy nauki, które wspomagają zapamiętywanie w najbardziej efektywny sposób. Są nimi: Spaced Repetition (powtórki w interwałach), Microlearning (nauka podzielona na drobne partie materiału) oraz Active Recall (aktywne, częste powtórki).  To one powodują, że uczysz się szybciej, efektywnie i na lata.

LEKki Kurs to nie tylko platforma dostępna online. To także książka. W LEKkim Kursie 2.0 nawiązałem współpracę z uzdolnioną Kornelią Biały. To niesamowita młoda lekarska, która jest jednocześnie absolwentką Szczecińskiej Akademii Sztuki na Wydziale Wzornictwa. Dzięki jej pomocy możesz cieszyć się nowym i jeszcze piękniejszym wydaniem książki LEKkiego Kursu – jedynego na rynku artystycznego atlasu do LEKu (i nie tylko…).

Powodzenia w nauce,
Dr n. med. Piotr Bargiel…
…chirurg z zawodu i artysta z pasji 😉